Manitou Sherman Breakout 2004 első teleszkóp
- Modellév: 2004
- Listaár: 200.000 Ft
Szép :D Egyszerű felépítés, könnyen variálható a csillapítás. Hidegre nem nagyon érzékeny. Tartós a becsúszó bevonata. Jó minőségű kenőanyaggal szépen indul meg és szépen is mozog.
Könnyen elrepedhet a láb, a tengelyrögzítő csavaroknál ha túlhúzzák. Az útállító rész egy vicc sajnos. Elég könnyen elkopik ha össze van húzva vele.
Sajnos elreped egy ilyen villám, mert nem a gyári csavar volt benne amikor megvettem és nem néztem meg. Túl hosszú volt így szétnyomta a hatszög a lábat. A második Shermanomnál már figyeltem rá.
Freeride
Hol is kezdjem....
Még amerikában készült , ez a legnagyobb előnye amúgy 2004 utáni darabok nem olyan jók.
6 évesen, 1 szimering cserével sem ereszti az olajat, nem kotyog, minden állítás jól működik rajta ,a megszokott manitous mozgása van, az SPV rendszer nagyon jó ( ha tekerek akkor nem mozog mint a hinta ), visszaút gyönyörűen működik, jó a festés, nem kopik, a becsúszóról se kopik a szín. 1,5ös nyakkal hihetetlen erős. Egyszóval ez egy jól megépített teleszkóp.
Semmi pénzért se cserélném le. Nem mindig a legújabb a legjobb és azt hiszem ezzel el is mondtam mindent róla.
A Manitou egy teleszkópjairól és rugóstagjairól ismert cég, jelenleg a Hayes Brakes cégcsoport tagja.
A cég a legelsők között lépett a teleszkópok piacára, 1990 környékén. Ekkori villái még mindössze elasztomeres csillapítással bírtak. 1998-ban aztán jött a méltán híres TPC csillapítási rendszer, mely két függetlenül állítható dugattyúval rendelkezett, melyek az oda és visszaútra is hatással voltak. 2000-ben dobták ki ennek továbbfejlesztéseként a TPC+ rendszert, melyben egy harmadik dugattyú is található, amely a teleszkóp benyomódásától függően állítja a csillapítás pillanatnyi mértékét, így érzékeny és finom mozgást értek el, anélkül, hogy a teleszkóp felkoppant volna a nagyobb ütésektől.
A Manitou történelme során olyan versenyzők használták termékeit, mint Shaun Palmer, „Palm Daddy”, aki az mtb-n kívül motokrossz, sí, és snowboard sportágakban is versenyzett, és az extrém sportok atyjaként tekintenek rá.
A Manitou elsők közt használta a titán és karbon alapanyagokat teleszkópjaihoz, és olyan újítások fűződnek a névhez, mint az aranyra anodizált becsúszószárak a teleszkópokon, vagy a sokáig vonakodva fogadott, újabban azonban rohamos hódításnak indult Post Mount tárcsafék-konzol.
Kevésbé ismert, de a cég vázak gyártásával is foglalkozott. A Marin-nak is készített összteleszkópos vázakat. Saját kiegészítő márkával is rendelkezett, a ma már külön névként jegyzett Answer-Manitou termékek tömegben és erősségben messze megelőzték korukat, és máig az élvonalban vannak.
2002-től minden Manitou teló jellemzője a fordított fékhíd, mely egyedivé teszi a márka termékeit. A kínálatban egyszerű hobbi modellek, és komoly XC, DH, és FR típusok is megtalálhatóak.
Kérdések | Statisztika |
---|---|
Manitou Sherman Breakout, 65kg-hoz mennyi olaj kell bele? |
7 válasz
utolsó: 2013. dec.
|