Rock Shox Recon SL első teleszkóp

25 vélemény véleményezd »
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[4.5]
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[4.7]
  • Modellév: 2009 (frissítve: 2010.12.)
  • Listaár: 70.000 Ft

HASONLÓ első teleszkóp TERMÉKEK




botamilan avatar
30 vélemény
évi 2000-4000 km-t teker
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2010, több mint 1 évig, 4000-8000 km-en keresztül, sima XC-sként használtam
Előny

Suntour XCM V2-öt cseréltem erre. Nagyon finom mozgása van, és nem nagyon érzek különbséget hideg és meleg időben való tekerés szempontjából a csillapításban.

Ha jól van súlyra állítva és olyan terepen van használva ahol ki lehet használni, akkor miximálisan kimozogja a rendelkezésre álló utat. Egyébként pedig annyit mozog ki amennyit kell! Se többet, se kevesebbet!

2,25ös gumival használom, sárba ezzel a gumival még nem nagyon mentem, de mikor még 2,1-essel közlekedtem gond nélkül elfért benne sarasan is.

180as tárcsával használom, 95 kiló vagyok, de soha egy pillanatra nem éreztem azt, h nem lenne elég merev.

Nem kotyogósodik, a becsúszó meg nem kopik.

Levegőt nem ereszti el, én még nem éreztem szükségességet nagy karbantartásnak, mert tökéletesen csillapít még mindig!

Pozitívum, h még nem hagytam el a visszaút csillapítás beállítócsavarját:)

Állítható az útja 80-100-120 mm között, így nem csak CC-re ideális. Ezért több stílusban megállja a helyét.

Hátrány

A lock kar, vmint maga a lockolás. Elég törékenynek tűnik a kar, bár még nem törtem el meg semmi ilyesmi, de az RS SID karja jobb megoldás, jobban tetszik, merevebb.

Ha nem tiszta a lock fej, akkor előfordul nekem, h nem akarja kiengedni teljesen a bowdent, így néha le kell nyúlnom a bowdenhez, h ráhúzzak és biztos elkezdjen rendesen mozogni.

Tapasztalat

Újra megvenném ezt a villát! Ez után már biztos, h maradok Rock Shox-nál. Nem is nagyon vágyok FOX után mióta ezt használom. Ha magasabb kategóriába fogok vágyni, akkor REBA vagy SID, de biztos, h Rock Shox!

Erre ajánlom

CC leginkább, de 120as úttal én örömmel használnám AM-re is.

Ennyiért vettem
60.000
Mért tömeg
1800 g
Csatolt képek
Rock Shox Recon SL  2010 első teleszkóp
6 olvasó 67%-a szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

Rock Shox logó

Rock Shox márka bemutatás

A RockShox-ot Steve Simons és Paul Turner alapította. Paul motorkerékpárversenyzéssel is foglalkozott, dolgozott a Honda csapatának, és kerékpározott is. Felfedezte, hogy egy teleszkópokkal ellátott motorkerékpár sokkal jobban uralható, mint a merevvillás kerékpárok. 1989-ben piacra dobta az első teleszkópos kerékpár villát.

1990-ben Ned Overend egy teleszkópos villával ellátott kerékpárral már meg is nyerte a Cross Country világbajnokságot, innentől megállíthatatlanul nő a cég sikere.

1994 szeptemberében a RockShox kihozza a Judy XC és Judy SL villákat a forradalmi olajpatronos csillapítás technológiával, melyet azóta is elterjedten használnak. RockShox a világvezető a design, gyártás és eladás területén a felsőkategóriás kerékpár-lengéscsillapító rendszerek terén. 1998-ban már 10 saját elsőteleszkópja és 3 hátsó tagja volt a piacon, Boxxer, Deluxe, Indy, Jett, Judy, Mag, Quadra, Ruby és SID néven.

A világ első teleszkópos villáját megalkotó cég 2002 óta a Sram tulajdonában van. Rugós és levegős első és hátsó teleszkópokat, lockout távvezérlőket és karbantartási kellékeket gyárt mtb és aszfaltra szánt kerékpárokhoz.

16-18 (18 kérdés)

Kérdések Statisztika
Rock Shox Recon SL 2009 vagy 2010?
1 válasz
utolsó: 2011. aug.
Rock Shox Recon SL alkalmas dirt&streetre???:D
2 válasz
utolsó: 2012. szept.
A 203 tárcsa csavarja a Rock Shox Recon SL-t?
2 válasz
utolsó: 2011. ápr.
16-18 (18 kérdés)
Tedd fel technikai, beállítási, vagy vásárlási kérdésed bármely modellévű Rock Shox Recon SL termékkel kapcsolatban: