Merida Matts HFS XC 3000-D mtb váz

1 vélemény véleményezd »
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[5]
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[4]
  • Modellév: 2010 (frissítve: 2010.04.)
  • Listaár: 70.000 Ft

HASONLÓ mtb váz TERMÉKEK



1-1 (1 vélemény)
Rendezés

mazan avatar
13 vélemény
évi 4000-8000 km-t teker
[ az olvasók 85%-a szerint ez egy hasznos vélemény ]
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2010, 1 évig, 4000-8000 km-en keresztül, sima XC-sként használtam
Előny

gyönyörű dizájn ( nekem fehér volt ) , masszív, vastag triplán húzott csövek de mégis könnyű súly, tökéletes geometria ami teljesen fedi a klasszikus merev xc váz minden + tulajdonságát, masszív fejcső ugyanakkor iszonyat masszív a fölső cső és az alsó cső találkozása, szépen elsimított hegesztési varratok, külön merevítés a középrésznek, én csavarodást nem észleltem sehol, igaz 67 kg vagyok, de nem hinném hogy erre bárkinek lenne panasz, igényes, szép festés ami mindig is jellemezte a Meridákat. mászni kitűnően lehet vele, lefelé is jól ereszkedik pedig én 80-as villával használtam a gyártó által javasolt 100-as helyett. de nem volt gondom a 80-assal . ezen széria további nagy előnye még, hogy 2011-től kezdve nagy értéknek minősül ( nem konkrétan anyagiakban értem ) mert a 2010-es volt az utolsó a klasszikus HFS sorozatból, 2011-től ez a széria megszűnt sajnos. a helyére lépő Matts Lite nem sokban emlékeztet rá

Hátrány

hmm...ha hátrányról akarok írni akkor a meridánál jóformán csak az árakról tudok negatívan véleményezni. sajnos náluk nem emelkedések vannak hanem ár robbanások, az első HFS vázam még 55 000 ft-ba került ( matts lite 2006 ) aztán jött a HFS XC sorozat amiből nekem csak a 2010-es tetszett igazán, tehát amiről írok. itt már 70 000 ft-os árról beszélünk és ugye itt egy kis alakítás meg ott de az alapkoncepció az maradt tehát a HFS technológia és a többi: prolite tubing 66, shotgun, stb...és itt jegyezném meg a 2009-es HFS Xc PRO-t aminek ára 99 000 ft volt, persze egy gyönyörű szép vázról volt szó de ha jól tudom a különbség csak annyi volt, hogy a támvillákat összeengedték a végén mint a carbonoknál szokás, ezt szerencsére 2010-re el is felejtették hiszen 100 000 ft egy alu vázért azért  irreális, oké, hogy az árakba belejátszik a dollár árfolyama is de ha pl. megnézzük a 2010-es Ninety Six árát ( 210 000 ft ) és a 2011-esét ( 270 000 ft !!! ) akkor itt már messze nem csak az árfolyamról van szó. 1 év alatt picit soknak érzem a 60 000 ft-ot! visszakanyarodva a HFS-re, egy nagy hátrányt tudok mondani a 2006-os vázamhoz képest, mégpedig hogy szépen elfelejtették a DuraSkin technológiát ami úgy megvédte az alsó cső festését hogy 4 év használat után úgy adtam el a vázat, hogy egy gombostű fejnyi helyről sem hiányzott festék, a tárgyban szereplő vázamon viszont már volt nyoma kavicsfelverődésnek 1 év használat után is. persze ennél már Duraskin nuku, és ha jól tudom a 2007-es szériáktól sajnos már nem alkalmazzák ezt a technológiát, nagy kár...hogy miért seggelt ki ebből a technológiából a Merida, rejtély számomra pedig ez tényleg működött

Tapasztalat

gerincproblémák miatt kellett váltanom össztelósra ( ninety six-re ) ami nagy szívfájdalom volt, mivel nekem a klasszikus xc mtb mindig is egy jó geometriájú, szép merevfarúban testesült meg, amit ebben a vázban hiánytalanul meg is találtam. viszont aki fiatal még és bírja a kemény ütéseket amit az üléscső felvezet annak nem lehet gondja egy ilyen vázzal, meg kell jegyeznem nem a merev váztól lett gerincproblémám, ha okosan tekersz és jól választasz nyerget is akkor életed végéig el xc-hetsz egy merev alu vázzal.

Erre ajánlom

xc, maraton

Ennyiért vettem
70 000
Csatolt képek
Merida Matts HFS XC 3000-D  2010 mtb váz
HFS XC 3000
Merida Matts HFS XC 3000-D  2010 mtb váz
20 olvasó 85%-a szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

1-1 (1 vélemény)
Rendezés
 
színválaszték:
  • fekete

  • fehér


 
csapágyház szélesség (mm):

73


 
fejcső méret:

1.5"


 
nyeregcső méret (mm):

31.6


 
ISCG rögzítés:

nincs


 
fék kompatibilitás:

tárcsafék


Geometria

váz geometria kép

Merida logó

Merida márka bemutatás

A Merida kerékpárokat gyártó céget 1972-ben alapította DH Ike Tseng, a vállalat jelenlegi elnöke. 1986 óta németországi központtal rendelkezik. Itt tervezik és tesztelik a vázakat, a gyártás pedig Tajvanon történik, így vázaik megbízhatóak, ugyanakkor elérhető árúak.

A Merida név 3 kínai karakter: a Me szépséget, a Ri kényelmet, profitot, a Da megérkezést jelent. A Merida jelentése: egy cég, ami segít téged abban, hogy odaérj, ahova tartasz!

1990-re már 15 ország piacán jelen van, és már AutoCad-et a használnak a váztervezésben. E téren a Merida a mai napig az elsők közt van, egy váz gyártásba kerülése előzetes szimulációkat is végeznek, majd az első példányokat versenyzők közreműködésével, és jeladók segítségével tesztelik.

A Merida világszintű sikeréhez nagyban hozzájárul a versenyzésben szerzett tapasztalat. Szponzoráltjaik közt van a Merida Multivan Team, mely 2011-ig 11 világbajnoki aranyérmet és számtalan más győzelmet zsebelt be. Az ő színeikben versenyez többek közt a norvég Gunn-Rita Dahle Flesja, az egyik legsikeresebb és legismertebb női kerékpárversenyző, és Merida nyergében nyert világbajnokságot José Hermida 2010-ben. Támogatja a több mint 70 fős Merida Maraton Team CST csapatot, és a Merida Hungarian Cycling Team-et.

2011-től a Lampre World Tour csapat Merida kerékpárokkal vesz rész a Tour de France-on és a többi kerékpárversenyen.

Vázaira 5 év garanciát vállal, élen jár a karbon-technológia alkalmazásában, illetve 2011-től scandium-alu ötvözetet is felhasznál a csúcskategóriás alu vázaihoz. 70 országban elérhető kínálatában található a legfiatalabbaknak szánt kerékpártól kezdve a városi, hobbi, férfi vagy női kerékpárokon át a versenyszintűig rengeteg komplett kerékpár és vázszett, akár a hegyek, az országúti vagy a bmx megszállottainak is.

Tedd fel technikai, beállítási, vagy vásárlási kérdésed bármely modellévű Merida Matts HFS XC 3000-D termékkel kapcsolatban: