-Kényelmes,
-vízhatlan,
-jó anyaghasználat,
-jól néz ki, design,
-sok színben és méretben kapható,
-van „carved” típusú is (középen kivágott),
-nem csúszkál rajta az ember,
-hosszabb túra után másnap is simán rápattan az ember, nincs fájdalom, nincs az hogy „hagyjuk ma tekerést”,
-egyszerűen tisztítható.
-Ára, elég húzós,
-nehéz, akinek számít a súly,
-már őszi reggelen is elég hideg tud lenni,
-kidörzsöli a gatyát.
Nyerget nem szoktam ajánlani senkinek, ez elég egyedi dolog, (de) nekem már második bringámon is ilyen van. Egy vastag vulkanizált gumi darab valami szövettel a tetején, semmi szivacs nincs rajta/benne, így nem is tud vizet felszívni semmi. Ezért elég keménynek is tűnik, kopogtatásra fáj a bütyök, de rajta ülve inkább azt érzem, hogy tök jól tompít, szinte pattogok rajta, annyira rugalmas. Viszont ezért is hideg már az őszi reggeleken is, olyankor rá szoktam rakni egy sapit. Amit nagyon szeretek benne (a formáján kívül), hogy hosszabb túra után is simán visszapattanok a nyeregbe, nincs az a fájdalom, nincs az, hogy inkább kihagyom a tekerést. Terepen is abszolút jó társ, és ha összesarazom akkor csak simán tiszta vízzel lecsapatom, nincs az hogy óvatoskodjak, nehogy a szivacs vizes legyen...
Elég sok színben kapható, illetve méretben, csak arra kell figyelni, hogy milyen szögben ül az ember a bringán; 90° körüli üléspozíció esetén a C19 ajánlott (ez a legszélesebb a Cambiumok között), 60-70° körüli üléspozíció esetén a C17 ajánlott, mtb, gravel, sportosabb trekking bringákra, ennél kicsit keskenyebb a C15ös sportosabb üléspozíció esetén, és a legkeskenyebb a C13 a 30° körüli üléspozícióhoz, ebből karbon pálcás is van a grammhuszároknak.
Nyerget nem szoktam ajánlani, mert nem vagyunk egyformák, de ezt merem, mert eddig akik kipróbálták mindenkinek tetszett (igaz csak rövid ideig voltak rajta)
Nyerget nem szoktam, így nem is fogom...