Nagyon kényelmes nyereg, főleg a dh-fr nyergekhez képest. Ha mégis elülnéd rajta az alfeled, akkor arréb tudsz rajta ülni, mert akkora :D Jó széles, és a szivacs is jó benne. Én használtan szereztem és még ígyis olyan megnyomkodva, mintha új lenne, ellentétben a b+ jumpommal, ami 1 év alatt érezhetően felpuhult, és összébblapult. Nekem csak kevlar van rajta, és nagyon jól bírja. A kevlár elég jól tapad, ezért lecsúszni is nehéz róla.
Mivel eléggé széles, ezért nem tudsz vele olyan gorsan tekerni, mint egy keskeny nyereggel, mivel kissebb terpeszben kell tekerned. A kevlár nagyon nem vízálló, mert simán magábaszívja, bár nem árt neki, de akkor is bosszantó szárítgatni.
Sajnos csak kékben sikerült beszerezni, és nem is launch pad, hanem azonic love seat, de ez mindegy mert full ugyan az a kettő.
Dh-ra, fr-ra, és akik tekerés közben le is ülnek, viszont versenydh-ra semmiképp a súly, és a szélesség miatt.