Hazudnék, ha azt mondanám elsőre kényelmes volt a Specialized Phenom SL. Kell egy kicsit szokni, de aztán kárpótol. A Body Geomety nem csak egy hangzatos reklámszöveg. Mindenképpen a megfelelő szélességű ülést kell választani (130 mm,143 mm ) különben szenvedés lesz vele a bicajozás. Ha teheted titán pálcás legyen, annak a rezgéselnyelése sokkal jobb, mint a CrMo változaté.
Az ára kicsit borsos, de éveken át kitartóan szolgál. A feliratok idővel kicsit megkopnak az ülésen, de Istenem használom és nem nézegetem, no meg az igénybevétel természetes velejárója.
Most már túl a 12000km még mindíg azt mondom, megérte az árát ez a Specialized nyereg. A 6-8 órás tekerés sem okoz rajta gondot! Elsőre riasztó lehet a vékony szivacsozás, de úgy tűnik valóban elég. Rendkívül hasznos az ülés két oldalára szegecselt lemez, amely eséseknél megvéd a szakadástól.
XC biztos, hosszabb túrázásra is OK