Beto Mini teleszkópos pumpa

5 vélemény véleményezd »
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[3]
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[3]
  • Modellév: 2010 (frissítve: 2011.09.)
  • Listaár: 2.000 Ft

HASONLÓ pumpa TERMÉKEK




mosfet avatar
153 vélemény
évi több mint 8000 km-t teker
[ az olvasók 100%-a szerint ez egy hasznos vélemény ]
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2011, csak kipróbáltam, sima XC-sként
Előny
  • elforgatható marok rész
  • teleszkópos kihuzat
  • autós/presta szelepet kezel
  • a konzol jól tartja
  • két fejrész (nem kell megfordítani a fejben lévő gumi-műanyag profilt, autós/presta szelep pumpálása esetén)
Hátrány
  • 100% műanyag
  • gyenge nyomáserősség
  • érdekes szeleprögzítés

(olyan plusz dolgokat el sem várnék mint nyomásmérő, kétutas rendszer, etc.)

Tapasztalat

Beto... 

...olvasom és lúdbőrzik a hátam. Nincs bennem előítélet, ellenben nem is oly rég magamba mélyen eltemetett rossz tapasztalataim felszínre kerülnek, mikor kezembe veszem e torzszülötett. Tudtommal valami angol (de kínai gyártmányú) termék - erre persze ne vegyetek mérget. Nem mintha számítana, de azért a balkán sarkán még hajlamosak vagyunk elhinni, hogy nyugaton minőséget gyártanak (illetve megkövetelnek a kínai gyártósoron)... (na jó, nem leszek naív).

Szemrevételezés:

Kissé vaskosabb mint az átlag mini pumpák. A markolat kihajtható (zártállapotában a pumpa oldalárafeyzülve tartja zárva az eszközünket) 90°-ban. Fogása jó, mondhatni kényelmes. Teleszkópos kivitelének köszönhetően a beto háromszorosára képes növekedni (hosszába) mikor kihúzzuk a szárat. A szörnyű manyagminőség ellenére nem ereszt, szigetelése jó.

A másik végét szemügyrevéve, egy igen érdekes megoldással találkozhatunk. Két feje van! Ez ám az innováció. Úgy gondolták a tervezők, hogy megkímélnek minket egy nagy tehertől - ne kelljen folyton a fejrészen cserélgetni (megfordítani) a gumi-műanyag profilokat attól függően, hogy autós vagy presta szelepen keresztűl szeretnénk levegőt juttatni a belsőbe. A szerkezet nagyon elmés. miután a szelepre illesztettük a pumpát, az 90°-ban el kell forgatni - ez helyettesíti a megszokott körülmények között normál minik esetén a rászorító kart. Sajnos van, hogy többszöri nekirugaszkodásra sem tökéletes a művelet. Presta esetén nagyon gyenge eredményt produkál. Egy autós szelepes mtb kerékbe annyi levegőt azért beletesz, hogy ne kelljen tolni. Lehet bírna többet is, de a nagynak tűnő (2x-es kar hossz) löket teljesítmény ellenére is sokat kell nyomogatni, hogy levegővel telítsük a belsőnket. 

Abszolút értelmetlen megoldás ez a két fejes kivitel. (egy clever head orvosolhatja a presta/autós szelep egyöntetű kezelését, egy hagyományos rászorítóval)

A konzol masszív, jól tartja a pumpát, rázósabb terepen sem esik ki.

Erre ajánlom

2000 pénzért nem hogy nem ajánlom... sőt, ellenzem. Működik, de ennyi pénzért jobbat kapsz!

Csatolt képek
Beto Mini teleszkópos  2011 pumpa
Beto Mini teleszkópos  2011 pumpa
8 olvasó szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

 
pumpatest anyaga:

Műanyag


 
szeleptípus:
  • Autó
  • Presta
  • Normál

 
duálfejes:

Igen


 
teleszkópos:

Igen


 
további információk:
  • Elfordítható fej
  • Tartókonzol

Tedd fel technikai, beállítási, vagy vásárlási kérdésed bármely modellévű Beto Mini teleszkópos termékkel kapcsolatban: