BBB BSG-30 Retro szemüveg

4 vélemény véleményezd »
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[2]
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[1.5]
  • Modellév: 2009 (frissítve: 2010.12.)
  • Listaár: 9.993 Ft

HASONLÓ szemüveg TERMÉKEK



1-4 (4 vélemény)
Rendezés

annusgabor12 avatar
66 vélemény
évi 4000-8000 km-t teker
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2008, több mint 1 évig, sima XC-sként használtam
Előny

könnyű

kényelmes

nem párásodik

tartós lencsék

 

Hátrány

nekem 4 év alatt nem tört el a szára de nem is cserélgettem őket

talán ha 3X kicseréltem őket

tényleg torzít és sötét is néha a fekete lencse

 

Tapasztalat

én meg voltam vele elégedve még kezdő koromban vettem és még nem volt szügség cserére

elsőszámú szempont volt a vételnél hogy a bogarak az eső és a kövek ellen védjen ezektől maximálisan véd a BSG-30 Retro

Erre ajánlom

kezdőknek akik szeretnének egy szemüveget megfizethető áron

Ennyiért vettem
6000
Csatolt képek
BBB BSG-30 Retro  2008 szemüveg
BBB BSG-30 Retro  2008 szemüveg
1 olvasó szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

beaverlake avatar
9 vélemény
évi 4000-8000 km-t teker
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2012, 6 hónapig, túrázgató/városi harcosként használtam
Előny

Kényelmes volt és alig párásodott ez a BBB szemüveg.

Hátrány

A kerettel nekem is ugyanaz a tapasztalatom, mint a másik két tesztelőnek, fél év normál utcai használat után teljesen elfáradt a szerkezetét adó műanyag és pusztán attól a kis erőtől, ahogy a fejem két oldala feszítette a szárait, repedezni kezdett majd széttört. A fényképen látható, hogy a lencse felett elkezdett átrepedni a BSG-30 Retro kerete (pedig én nem szoktam lencsét cserélgetni), és már elkezdtem a ragasztás gondolatával játszadozni, amikor egyszer egy sima szétnyitáskor a kezemben maradt a szára.

A lencséje -az eddigi hasonló kategóriás- szemüvegeimhez képest kisebb erőhatásoktól is karcolódott.

Erre ajánlom

Sajnos egyátalán nem tudom ajánlani.

Ennyiért vettem
7500
Csatolt képek
BBB BSG-30 Retro  2012 szemüveg
Romhalmaz
1 olvasó szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

Krupcheck avatar
93 vélemény
évi 1000-2000 km-t teker
[ az olvasók 100%-a szerint ez egy hasznos vélemény ]
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2009, 1 évig, 4000-8000 km-en keresztül, sima XC-sként használtam
Előny
  • Könnyű ez a BBB szemüveg
  • Cserélhető lencsés, és jár is hozzá 3 pár
  • Puha tok is jár hozzá
  • Megfizethető a BBB BSG-30 Retro
  • Kényelmes, menet közben nem ködösödik, párásodik
  • Van színválaszték, nekem matt fekete van, az bármihez hordható, nem csak bringán
Hátrány
  • 11 hónap után elrepedt a lencse cserélgetés miatt folyton hajló részén a keret (ebike garancia, cser, pikk-pakk elintézték, kaptam egy komplett új szemüveget)
  • Kicsit buta lencserögzítés (ld. fenti hiba...)
  • Megálláskor könnyen bepárásodik (de legalább menet közben gyorsan lemegy)
  • Könnyen karcolódnak a BBB BSG-30 Retro lencséi

UPDATE: Az enyém után egy barátomé is elrpedt ugyanott, pár nappal a garancia lejárta előtt. Kicseréltette. Egy hónap sem telt el, és a szemem láttára a kezébe maradt a szára egy teljesen normális kinyitás következtében. Az ebike nem cserélte, inkább visszaadta az árát, mondván szoptak már eleget ilyen szemüvegekkel...
 

UPDATE II.: ez is elrepedt 'sszameg. Méghozzá 3 helyen egyszerre, csak úgy szerényen. Ügyintézés folyamatban. Jaés télen végig fehér lencsével használtam, nyáron meg feketével, összesen 2x raktam vissza a fehéret (erdőben muszáj volt), ergo még csak nem is hajlítgattam.

EZ EGY SZAR.

Tapasztalat

Értelmesebb lenne a csak teljes sötétségben használható (fényben retekmód idegesítő) sárga lencse helyett egy középszürke vagy méginkább szürkészöld lencse, mert a fekete gyakran túl fekete, a tiszta meg még kevés.

Egyébiránt az átlátszó lencse is lehetne átlátszóbb, ld. rendes szemüveglencsék, mivel sötétben nem túl előnyös az enyhe szürke beütése.

Erre ajánlom

Bicikliseknek ajánlom, biciklizésre.

 

UPDATE: így hogy 3 tört 2őnknél, leginkább azt mondanám, hogy senkinek semmire. Ha nem cserélgeted a lencsét, még csak-csak, no de akkor meg minek.

UPDATE II.: nyomatékosítanám, hogy senkinek, semmire.

Ennyiért vettem
8500
16 olvasó szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

Szepy avatar
12 vélemény
évi 1000-2000 km-t teker
[ az olvasók 100%-a szerint ez egy hasznos vélemény ]
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2008, 3 hónapig, sima XC-sként használtam
Előny

Mi?

Hátrány

Torzít. Ha felülsz a bringára és felveszed, egyből olyan érzésed van, mintha fél méterrel magasabban ülnél.

A sötét lencse túl sötét. Ha bemész egy árnyékosabb erdőbe a napsütésből, a látásod drasztikausan lecsökken. A szürkületről nem is beszélve.

A lencsék cseréje nehéz és körülményes.

A sok cserélgetéstől a szár törik mint a ropi. Szóval sz@r.

A sárga lencse torzít és a szineket is jobban elferdíti.

A fehér lencse pedig könnyen karcolódik ahogy a fekete meg sárga is.

Ha megállsz, azonnal bepárásodik.

Tapasztalat

Gyerekek! Ez a szemüveg egy ipari hulladék! De komolyan. Ezért a pénzért meg pláne!

Erre ajánlom

Semmire! Illetve de. Kihajítani a kukába. Csak sajnos előtte meg kell venni, de ebbe a hibába ne essen senki.

Ennyiért vettem
7-8000
8 olvasó szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

1-4 (4 vélemény)
Rendezés
BBB logó

BBB márka bemutatás

”BBB: Minden a kerékpározásról.”

A BBB-t, 1999-ben Hollandiában két szenvedélyes kerékpáros, Chris Koppert és Frank Moons alapította. Szenvedélyes kerékpárosként és importőrként jelentős tapasztalattal és nagy tudással bírtak a piacon lévő kerékpáros termékeket illetően, ezen termékek továbbfejlesztése, jobbá tétele kapcsán elindult ötletek áradata vezette el őket a BBB megalapításának gondolatához.

Egy olyan cég létrehozása volt a céljuk, ahol valóban értéket kapunk a pénzünkért. A cég kezdetekben a Benelux államok területére fókuszált, de azóta már 39 egyéb országban is jelen van. Bár a vállalat világszerte terjeszkedett és az arcok közül néhány változott, a BBB főhadiszállása még mindig ugyanabban az épületben van Hollandiában, mint a kezdet kezdetén.

Az évek során a BBB jóval több lett, mint csupán kerékpáros alkatrészek sokasága. Több mint 1500 terméket kínál, több mint 40 különböző cikkcsoportban. Ebben a rendkívül széles választékban szinte minden megtalálható a sportruházattól kezdve, a kiegészítőkön át az alkatrészekig. Legyen szó profi kerekesről, napi ingázóról vagy alkalmi hétvégi harcosról, a kínálatban mindenki megtalálja, amit keres- Tour de France-on is viselt sisakoktól, egészen a tesztgyőztes Discstop fékbetétekig.

Tedd fel technikai, beállítási, vagy vásárlási kérdésed bármely modellévű BBB BSG-30 Retro termékkel kapcsolatban: