Sajátom: Shimano M810 változat, azaz nem a legújabb verzió.
Nagyon jó fékereje van, mivel 4 dugattyús.180-as XLC alubakos tárcsával és fémes BBB meg A2Z fékbetétekkel használom, elöl hátul a vadulós biciklimen. A gyári fékkar és fékcső van hozzá, ehhez nincs is szerszámom, de pont jó. Nem vagyok egy könnyű alkat, meg a biciklim se, de tökéletesen le tud fékezni. Tökéletesen lehet adagolni, egy pillanat alatt reagál minden mozdulatra. Állítási és egyéb lehetőségek: Légtelenítés, olajcsere, fékpofa csere, tárcsa méret és típus megválasztása, fékkar szögének beállítása, féktest beállítása az adapterrrel a tárcsához, féktárcsából nyolcasok kiszedése (pl kombináltfogóval vagy kézzel gyengéden) . Olajfolyás : hát ne a szőnyeg fölött a lakásban csináld a légtelenítést, és rendesen támaszd le a biciklt közben, meg legyen törlőpapírod :-) De ha egyben van, akkor nem folyik, nem ereszt. Melegedés nem jellemző: legurultam egy 20 méteres dombról fékezve, a féktárcsa csak langyos lett.
Hát ugye Saint, megkérik az árát rendesen. Bár elég jó cucc ahhoz, hogy megérje az árát. Nyikorgás előfordul néha, de szerintem ez csak azért, mert még kezdő vagyok és nincs 100%-ig tökéletesre beállítva minden.
fotók:
http://foto.testbike.hu/media/pics/galleries/15977/tn_17_7327.jpg
http://foto.testbike.hu/media/pics/galleries/15977/tn_14_4851.jpg
http://foto.testbike.hu/media/pics/galleries/15977/tn_13_3926.jpg
DH, FR, meg bármilyen biciklire amire tárcsaféket lehet tenni, és bírja a váz és villa a hatalmas fékerőt. Egy kivétel: Városi használatra minden tárcsafék problémás lehet, mert a kerékpár-kitámasztók tervezői nem gondolnak rá, hogyha betolod, akkor elgörbülhet a tárcsa.