Tektro IO mechanikus tárcsafék

80 vélemény véleményezd »
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[3.9]
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[4.0]
  • Modellév:
    2010
    (frissítve: 2010.03.)
  • Listaár: 16.000 Ft

HASONLÓ tárcsafék TERMÉKEK




NN avatar
8 vélemény
évi 2000-4000 km-t teker
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2006, több mint 1 évig, több mint 8000 km-en keresztül, sima XC-sként használtam
Előny

Máig kapni bele olcsó betétet, a2z gyártja.

 

Hátrány

Számomra nincs.

Tapasztalat

Hozzá adott 160-as tárcsával használom a Tektro IO mechanikus féket, alap bikepositive v-fék karokkal. Gyári pofákat elöl cseréltem 5 év után, de nem azért mert elkopott hanem azért mert organikus alapút ki akartam próbálni.

Bowden nyúlás miatti utánállítás atom egyszerű imbuszkulcsos a Tektro IO -n. Érdekes konstrukció a fékpofákat mágnesek tartják bent, sok holtjátékkal egyébként. A kerék felőli pofa fix a külső oldali állítható beljebb, amit elvileg kopás esetén kell csak. Néha valamelyik fékpofa egy picit fordul a mágnesen és hozzá-hozzá ér halk hangot adva a tárcsához minden kerékfordulásnál. Ez engem mint amúgy zörej-nácit nem hat meg, a következő fékezéskor visszaáll a rend.

Jól beállítva a kérék felőli fékpofa szinte súrolja a tárcsát, míg a külső pofa azért messzebb van. A külső pofát húzza  a tárcsára a fékkar és a tárcsa a kerék fejlé hajlik picit fékezéskor. A gyári tárcsa még mindig mikrométerre egyenes 6 év után is, szóval ez nem hátrány hanem így működik.

Hideg időben a rácsapódó pára miatt visít az IO mint egy malac amely elég gyanús a gyalogosok számára és ezért megfordulnak hogy mi a túró jön hátulról, ezért nem kell csengő. Terepen bemelegedve vagy száraz időben nem visít csak halkan cicereg.

Én úgy adagolom ahogy akarom már 1 hónap után, most 6 év után mondhatom hozzámnőtt.

Kétujjasból átmegy egyujjas fékezésre ha felmelegszik, tehát terepezéskor pont jó. Az adagolhatóság is fényévekkel javul.

Erre ajánlom

Amire 160-as tárcsával felszerelt kerékpárt használni szoktak.

5 olvasó 60%-a szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

 
típus:

mechanikus


 
fékkar anyaga:

a fékkar nem tartozék


 
féktest anyaga:

alu


 
féktárcsa mérete:

160mm


 
szín:

fekete


 
dugattyúk száma:

2


 
állítási lehetőség:

rugóerő és fékbetét távolság


 
fékbetétcsere:

szerszám nélkül


 
fékpofa utánállítás:

kézi


 
féktárcsa felfogatás:

6 csavaros


 
tartozék adapter típusa:

az adapter nem tartozék


 
további információk:

Úszó test


1-1 (1 kérdés)

Kérdések Statisztika
Hogy kell beálitani a hátsó Tektro IO mechanikus tárcsféket?
1 válasz
utolsó: 2011. aug.
1-1 (1 kérdés)
Tedd fel technikai, beállítási, vagy vásárlási kérdésed bármely modellévű Tektro IO mechanikus termékkel kapcsolatban: