Nagyon jól húl, egyáltalán nem melegszik. 203 as nagyon jól néz ki. Ha nyolcsat kap hamar kimegy belőle egy kis használat után. Avid Juicy 5 el tőkéletesen fog. Tartós.
Nincs.
Még a sziklákat is jól bírja, ha véletlen kap belőle...
Mindenre.
Nagyon jól húl, egyáltalán nem melegszik. 203 as nagyon jól néz ki. Ha nyolcsat kap hamar kimegy belőle egy kis használat után. Avid Juicy 5 el tőkéletesen fog. Tartós.
Nincs.
Még a sziklákat is jól bírja, ha véletlen kap belőle...
Mindenre.
6 csavaros
Az Avid márka jelenleg (2004 óta) a Sram csoport fékfelelőse. Legelső termékük, amivel ismertté lettek 1991-ben került piacra, és egy adapter volt, mellyel kisebb lánctányért lehetett a hajtókarra szerelni- egy egészen új áttételtartomány téve lehetővé ezáltal a hegyikerékpárosok számára.
1994-ben előrukkolt a cég a Speed Dial fékkarokkal, melyeken állítani lehet az áttételt, pontosabb fékerő modulációt téve lehetővé. Ismét egy olyan apróság, melyre senki nem gondolt, mégis rengeteget javított az alkatrészen. „Kinek kellenek a tárcsafékek, ha ilyen is van”- nyilatkozták akkortájt a magazinok. Persze ez még azelőtt volt, hogy az Avid belépett volna a tárcsafékek piacára.
1999-ben bemutatta a cég a Ball Bearing tárcsafékét, mely azon kívül, hogy erőben messze legyőzte a konkurenseket, egy olyan újdonságot is felvonultatott, mint a Tri-Align Caliper Positioning System, amely egy rendkívül egyszerű fékpofa-állítási rendszer. Egy apró, de hasznos módosítás, hisz jó beállítás nélkül mit sem ér egy fék. Az Avid aztán megtartotta ezen a jó szokásait a hidraulikus fékek kifejlesztése során is.
2004-től a cég a Sram csoport tagja, mely lehetővé teszi a fékcsaládok integrálását a hajtás és váltásrendszerekbe. Ennek eredménye pl. a 2006-os Matchmaker, mely egy konzol, amivel egy bilincsen rögzíthetőek az Avid fék- és a Sram váltókarjai, kisebb helyet elfoglalva a kormányon.
Az Avid jelenlegi kínálatában V-, mechanikus és hidraulikus tárcsafékek, valamint a cyclocross felhasználókra is gondolva cantilever fékek, és országúti fékkarokhoz tervezett tárcsafékek is találhatóak.
Kérdések | Statisztika |
---|---|
Avid Clean Sweep G2 |
3 válasz
utolsó: 2019. márc.
|
Avid Clean Sweep G2 185mm miért ér bele a teleszkópba? |
7 válasz
utolsó: 2015. jún.
|