VDO M7 GPS km óra/óra

1 vélemény véleményezd »
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[4]
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[5]
  • Modellév: 2017 (frissítve: 2017.06.)
  • Listaár: 29.990 Ft

HASONLÓ km óra/óra TERMÉKEK



1-1 (1 vélemény)
Rendezés

nagybela75 avatar
17 vélemény
évi 0-1000 km-t teker
[ az olvasók 100%-a szerint ez egy hasznos vélemény ]
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2017, 2000-4000 km-en keresztül, túrázgató/városi harcosként használtam
Előny

Magasságmérés

Mivel alföldön élek így ennek itt sok hasznát nem veszem, de a hegyekben tekerve jó szolgálatot tesz, mutatja hogy milyen meredekségű emelkedőn megyek felfele (és lefele), mutatja az összes megmászott magasságot és leadott magasságot stb.

 

Hőmérő

Egy nagyon hasznos funkicó, szeretem, és az a jó hogy  a log-ban (pl. Strava-ban) is meg lehet nézni hogy alakult a hőmérséklet a napi tekerés közben - sokszor az ember észre sem veszi hogy túl meleg van de utólag visszanézve meglepődik hogy mégis milyen meleg volt

 

AGPS-TX

Ez egy nagyon hasznos dolog hiszen alapban az eszköznek kb. 3 perc kell amíg megtalálja a műholdakat, Ezzel az A-GPX-szel azt lehet tenni hogy egy adott ideig kb 2 hétig előre eltárolja a műholdak adatait így ahogy elindulunk az óra azonnal tud mérni, nem kell 3 percet várni a műhold megkeresésére

 

Világítás

Van háttérvilágítás, érdekesen van megoldva. Mindkét oldali gombot meg kell nyomni, ekkor lép életbe a világítás

Először azt hittem hogy folyamatosan fog világíatni, de ez nem így van, ha aktiváltuk a világítást akkor ha bármeliyk gombot megnyomjuk a képernyő egy pár másodpercig világítást kap - ez tök sötétben nagyon hasznos, az ebernek van fogalma hogy mennyi távnál jár vagy menyi az idő stb.

 

Navigator

A navigator-ban be lehet állítani hogy mennyi táv van még hátra így egyetlen pillantással láthatjuk hogy mennyit kell még tekerni céljaink eléréséhez - nekem ez hasznosnak bizonyult.

Ha a navigator értékét 0-ra állítjuk akkor napi számlálóként is funkiconálhat.

 

Start Rec

Ha szeretnénk felvenni az útvonalat akkor a középső gombbal el kell indítani a ‘felvételt’ A VDO M7GPS nagyon okosan figyelmezetet erre ahogy elindulunk a bringával - nagyon sokszor elfelejteném magamtól ezt bekapcsolni. Ha megállunk pihenni akkor automatikusan megáll a rögzítés.

Hátrány

Pontosság

Sajnos a sebességet és távolságot nem mindig pontosan mutatja/számolja, van amikor tök pontosan ugyanazt mutatja mint a hagyományos szenzoros bringaóra, viszont van olyan is hogy mondjuk tekerek állandó tempóban mondjuk 25km/h sebességgel és hol csak 19km/h-t mutat, hol meg felugrik mondjuk 27km/h-ra - annak ellenére hogy mondjuk teljesen nyílt terepen haladok ahol sem épületek sem fák nincsenek amik bezavarnák a vételt

 

Megosztás közösségi portálon

Még egy hátrányt írnék, de ez nem az óra hibája (max. csak a feljesztő vagy marketing csapaté), ez pedig a megosztás. Sajnos csak Strava-n meg valami másik kettő oldalon lehet megosztani a megtett utakat. Sajnos a Strava-t nem szeretem, az Endomondo netes felülete sokkal jobban bejött.A többi két lehetőséget még nem próbáltam (lehet meg kellene nézni). Ráadásul az Endomondo-n van szinte az összes ismerősöm (és nem a Strava-n, bár a Strava mega legnagyobb gyűjtőportál, sok profi bringás is fent van).

Az Endomondo-n amúgy lehetőség van a training file-okat importálni, így oda is fel lehet tölteni az adatokat, bár néha itt hülyeségeket hoz mondjuk max sebességre (pl 700km/h)...

 

Persze ha valaki nem szeretne megosztani ilyen tartalmat akkor vannak már egyéb weboldalak ahol az óra által tárolt .fit és .tcx file-okat meg lehet nézni és lehet elemezni

 

Kijelző

Sjanos hiányolom hogy a kijelzőt nem lehet szeméyre szabni. Nekem fontos lenne hogy az óra állandóan látszódjon, de ehelyett a magasság van állandóra beállítva - jó lett volna ha a magasság adatot le lehetne cserélni egyéb adattal (ki mit tart fontosnak, nekem az óra lenne az)

 

Akkumulátor

Sajnos az akksija nem a legerősebb, bár több hónap használat után azt vettem észre hogyha rendszeresen töltöm az eszközt (azaz naponta) akkor egy napos túrát is kibír. Illetve szoktam még magammal power bank-ot hordani így ha megáll az ember pihenni vagy mondjuk vonaton cipleni a bringát órákon keresztül akkor addig ott lehet tölteni

Tapasztalat

A fő cél amiért megvettem ezt az eszközt az a tracking opció.

Szerettem volna egy eszközt amivel az útjaimat tudom rögzíteni de mindig kéznél van.

Eddig okostelefont használtam erre a célra (az Endomondo alkalmazással) de ezt  mindig nyűgösnek tartottam (indulás előtt alkalmazás elindít -> teló lelockol -> teló eltesz (vagy bringás mez zsebébe vagy a váztáskába) -> majd ha megálltam->teló elővesz, képernyőzár felold, Endomondo pause-zolni (nem szerettem az Endomondo-n az auto-pause-t, nem működött tökéletesen)

 

Az M7 GPS nagyon jól végzi a dolgát, hiszen ahogy megállok azonnal abbahagyja a logolást, majd ahogy elindulok automatikusan újraindul - így emiatt sem kell aggódni és szerencsétlenkedni vele.

A sebességkijelzés, átlagsebesség mérése másodlagos volt számomra, hiszen a kerékpárjaimon vár vannak meglévő km/h órák.

 

Csatlakozás

Micro USB kábellel PC-hez vagy a gyárilag adott adapterrel okostelefonhoz, tablethez.

Én hiányolok ebből az eszközből egy Bluetooth kapcsolatot de az nincs, így marad a micro USB-s csatlakozás. Szerencsére a VDO-Converter asztali verzió (http://www.vdo-converter.com/) nemrég kiadott frissítésével (1.1.5) már a PC is felismeri a kütyüt - az eggyel korábbi verzióval nem tudtam összekötni az M7 GPS-t a számítógéppel (csak tablettel), mert a PC nem ismerte fel.

 

Lefedettség

Sajnos az eszköz hátránya (de ez nem a VDO hibája hanem a műholdas kapcsolatból adódik) hogyha az ember lemegy mélygarázsba, alagútba st. ott megszűnik a jelvétel, így gyakorlatilag nem számol a  a VDO távolságot. Bár a Strava mondjuk összeküti ezt a pontot de nem látjuk mennyivel megyün k pl.

 

Log-ok letöltése, konfigurálás

Az óra átvétele óta szerencsére jött ki egy frissítés a VDO converter-hez, amit a http://www.vdo-converter.com/ oldalon lehet letölteni.

Jelenleg az 1.1.5 verziót használom, ez már sokkal jobb ami előtte volt, főleg azért mert az előző verzió nem működött Win10-en, ez a mostani szuperül megy.

 

Ebben az új verzióban a program most már mutatja hogy mik azok a training-ek ami le lettek töltve és/vagy meg lettek osztva, illetve ha új training-eket vettünk fel akkor azokat automatikusan kijelöli a letöltéshet és nem kell egy hosszú listát átböngészni hogy mi éppen az újonnan rögzített training

 

Összegzés

Elsősorban az útjaim felvételére akartam egy olyan eszközt amit könnyen elérhető és gyorsan kezelhető. Eddig okostelót használtam erre a célra, de ez elég nyűgösnek bizonyult számomra.

 

A sebesség mérése nem a legpontosabb, így inkább csak kiegészítő eszköznek ajánlanám a VDO M7 GPS-t meglévő vezetékes vagy vezetéknélküli computer mellé. Ha valaki pontosabb eszközt szeretne, annak szerintem be kell ruháznia egy Garmin-ba vagy valami komolyabb kategóriájú GPS-es órába bár az már nem ez az árkategória lenne.

Hagyományos km/h órával párosítva viszont tökéletes, mindentől eltekintve jó kis eszköz sok-sok funkcióval.

31 olvasó szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

1-1 (1 vélemény)
Rendezés

Funkciók

 
aktuális sebesség:

igen


 
maximális sebesség:

igen


 
átlagsebesség:

igen


 
összehasonlító sebesség:

igen


 
aktuális edzés idő:

igen


 
összes edzés idő:

igen


 
aktuális megtett út:

igen


 
összes megtett út:

igen


Szolgáltatások

 
háttérvilágítás:

igen


 
dátum:

nem


 
óra:

igen


 
hőmérséklet:

igen


 
további információk:

"M7 GPS A teljes sebesség és távolság adatokat GPS alapon rögzítő computer, így nincs szükség külön jeladóra. A magasságmérés továbbra is a pontosabb légköri nyomás alapú, de a kiindulási magasság könnyen kalibrálható a GPS segítségével, így még pontosabb adatokat kapunk. A csomag tartalma az USB kábel és a VDO szoftver, melynek segítségével feltölthetjük, elemezhetjük és megoszthatjuk a túránk adatait Facebook-on vagy a STRAVA-n

Jellemzők: - GPS alapú sebesség és távolságmérés - 150 órányi túraadat tárolása - automatikus start / stop - mozgásérzékelő - akkumulátor töltöttségi szint kijelzés - teljes grafikus képernyő - két kerékpáron is használható - háttérvilágítás - Back-to-Start funkció

Magasság funkciók: - aktuális magasság - aktuális emelkedés/süllyedés - megtett éves emelkedés, süllyedés - max magasság: 4999m - átlag és max emelkedés és süllyedés - megtett út emelkedésben és süllyedésben

A doboz tartalma: - M7 computer, USB kábel, VDO szoftver, univerzális dokkoló a kormányra."


VDO logó

VDO márka bemutatás

A VDO kerékpár computereket az 1999-ben alakult a független Cycle Parts cég gyártja, mely átvette az anyacégtől a gyártási és fejlesztési jogokat. A vállalat székhelye Frankfurttól 100 km-re, Landauban található.

A VDO kínálatában többféle alapfunkciós kerékpár sebességmérő, valamint pulzus- és magasságmérővel is kombinált modellek találhatóak, vezetékes és vezeték nélküli kivitelben egyaránt. A márka minden termékére 5 év garancia vonatkozik. 2000-ben a cég átformálta forgalmazói hálózatát, mely révén azóta már 50 országban elérhetőek a VDO kilométer órák.

A cég több kerékpáros csapatot, és élversenyzőt részesít támogatásban. Köztük van a Merida Multivan Team, mely a világ legsikeresebb csapata: olimpiai arany és ezüst, valamint világbajnoki győzelmek fűződnek két legismertebb versenyzőjük, Gunn Rita Dahle és Jose Hermida nevéhez. A VDO a Team Fiat Rotwild csapatot is támogatja, akiknek 11 versenyzőjük van DH, 4X, FR Marathon és XC szakágban, melyekben komoly sikereket is érnek el.

Szponzoráltjaik közé tartozik a Jhonny-Triathlon Team is, mely a legjobb olasz triatlon csapat, és legismertebb versenyzőjük Sebastian Pedraza; valamit Edith Niederfriniger aki a világ legjobb triatlonista-női közt van.

Tedd fel technikai, beállítási, vagy vásárlási kérdésed bármely modellévű VDO M7 GPS termékkel kapcsolatban: