Nagyon olcsó ár, eléggé széles, Sram, tartós, erős
Eddig nem találtam benne hibát, még nem szakadt nálam. Nem egy könnyű darab
Egyértelműen singlespeed rendszerekhez, mivel azzal kompatibilis. amúgy korrekt, bár nem túl könnyű.
Nagyon olcsó ár, eléggé széles, Sram, tartós, erős
Eddig nem találtam benne hibát, még nem szakadt nálam. Nem egy könnyű darab
Egyértelműen singlespeed rendszerekhez, mivel azzal kompatibilis. amúgy korrekt, bár nem túl könnyű.
egész halk
nem szakad a PC-1
viszont nyúlik, elég rendesen
24-es MTB-n használtam, és folyton újra kellett állítani a papucsban a hátsó kereket, mert folyton megnyúlt, kb másfél hónap alatt teljesen tönkrement.
gyerekbiciklire, városi egysebességes gagyi cuccokra
olcsó lánc a PC-1, viszonylag erős, egész tartós, alig nyúlik vmit, egyszerű kivitel, nem szorul nagy karbantartásra.:D
elég gyenege a szakító szilárdsága, dehát ez egy pár ezer forintos lánc, tulajdonképpen nincs nagyon.:)
BMX-re nem ajánlanám, arra sztem gyengécske, de aki más egysebességes bicót hajt annak csak ajánlani tudom.;))
bmx-re nem, minden más bicóra :D
Észrevétlen alkatrész a bicajomon - ennél több nem is kell egy lánctól. Csak akkor kezd el hangoskodni, ha egy esős hét után nem tisztítom meg, de ez ritkán fordul elő. Mostanra kicsit "megnyúlt", de egysebességes láncnál ez nem okoz akkora problémát, mint váltósnál.
Abszolút elégedett vagyok vele. Eddig kb. 4500 km-t futott városban/országúton a legkülönfélébb időjárási körülmények között, de a nyúlása ezalatt szinte minimális. Nem szakadt még el, pedig nagy áttétel van a bicajomon (48-16), így elinduláskor és emelkedőkön elég nagy igénybevételnek van kitéve.
Összesen kb. 6000 km-t használtam, és talán még bírta volna egy ideig, de a hajtóművem oldalütése (és a lánc megnyúlása) miatt már elő-előfordult láncleesés, így jobbnak láttam a teljes meghajtás cseréjét. A legdurvább időjárási körülmények között is jól teljesített.
52-18-as, alutányéros meghajtással a második PC1-es láncom kb. 3500 km-t bírt. Ez sem rossz teljesítmény, mivel ezt a rendkívül csapadékos és hideg telet is "szó nélkül" bírta. Az előző ilyen láncomhoz képest tehát most alacsonyabb futásteljesítményt produkált. Ez magyarázható az extrém időjárási körülményekkel, illetve azzal, hogy többször mentem vele hegyre, mint az előző lánccal. Talán alumínium tányéron használva gyorsabban is nyúlnak a láncok, mint az acélon(?). Az is igaz, hogy volt még benne talán 500 km, de az egyre romló budapesti útminőség mellett már nagyon gyakorivá (szinte mindennapossá) vált a láncleesés. Vidéken, nyugodt tempójú bicajozáshoz még bőven használható lenne.
nem tok iet
barna
350
Ideális egysebességes lánc. Tökéletes megoldás agyváltós kerékpárokra.
A Sramot 1987-ben alapították Chicagóban. A nevét az alapítók után kapta (Scott, Ray, Sam).
A cég 1988-ban bemutatta a marokváltókart, a Grip Shift-et. A Sram 1990-ben megvádolta a Shimanot, amiért szerinte tisztességtelen módon 15% kedvezményt ad azon gyártóknak, akik teljes Shimano hajtásrendszerrel szerelik fel a kerékpárjaikat, és akik így nem kockáztatták ezt a jelentős engedményt avval, hogy Grip Shift karokat szereltek volna fel. 1991-ben a Shimanoval peren kívüli megegyezést kötöttek, így a cég betört a jövedelmező OEM piacra (nagy tételbeli alkatrész eladás kerékpárgyártók számára).
A Sram újítása az „1:1-es áttételi arány”, mely annyit jelent, hogy amekkora bowdenhosszot a kar húz, akkorát mozdul a váltó is. Ez az előzőekhez képest nagyjából duplájára növelt bowdenmozgás függetlenebbé tette a rendszert a szennyeződésektől, amely a hegyikerékpározásban jelentős eredmény.
A Shimanoval kötött kiegyezés óta megállíthatatlan a Sram növekedése. 1997-ben magába olvasztotta az egyik legrégibb gyártót, a Sachsot, az elmúlt évtizedben pedig felvásárolta a Truvativ, RockShox, Avid és Zipp márkákat. Mindezek által olyan gyártóvá lépett elő, amely szinte minden alkatrészt kínálni tud egy komplett kerékpárhoz, a hajtás-váltás rendszertől a teleszkópon át a kerekekig.