könnyű
szép kialakítású
Hollowtec rendszer egyszerű a szervíz stabilabb a hajtás
nem találtam
kaptam a bringával , nekem nagyon bejött stabil jól szerelhető a csapágyazása vaj
én dirt/pumptrackre használom
könnyű
szép kialakítású
Hollowtec rendszer egyszerű a szervíz stabilabb a hajtás
nem találtam
kaptam a bringával , nekem nagyon bejött stabil jól szerelhető a csapágyazása vaj
én dirt/pumptrackre használom
-Könnyű
-Nagyon merev
-Szép kialakítás, de nem megy minden bicóhoz
-Integrált tengely
-Könnyen leszerelhető tányérok
-Könnyű ki- és beszerelés
-Nagyon szépen, gyorsan, hang nélkül veszi fel a láncot (HG53)
-Széles fogszám választék
-Ide semmit nem tudok írni, max a bolti árát.
Régebben volt már ugyanilyen hajtóművem, ezen kívül Octalinkes is, mindkettővel elégedett voltam. A friss szerzeményem egy négyszögtengelyes Alivio hajtóművel volt szerelve, ami elég rugalmasnak bizonyult, a váltás is elég lassú volt vele, kimondottan gyenge konstrukció. Ezt cseréltem le egy régi ismerősre ami már bizonyított, így ismét egy SLX-et hajtok a legnagyobb megelégedéssel. A bicó teljesen megváltozott, mintha egy másikra ültem volna fel: dinamikusabb reakció taposásra, 0 deformáció és hangtalan, gyors váltás.
MTB-re és trekkingre is meg lehet találni a megfelelő SLX hajtóművet, hála a széles termékpalettának a termékcsaládon belül.
Merev
nem nehéz
tartós
Tulajdonképpen mindent tud. Kellően merev, nem hallottam bárkit is panaszkodni, hogy eltörött volna és nehéznek nem lehet nevezni. Az Xt annyival nem könnyebb, mint amennyivel drágább. A legeslegjobb ár/érték arányban. Mondjuk egy Race Face hajtókarhoz képest nem szép, de sokkal olcsóbb.
XC, Enduro, AM, DH
Trekking
merev, tartós és nem kopik könnyen a tányér, pedig nyúzom elég rendesen dirtön és utcán egyaránt. integrált. nem csavarodik, nem tört le még senkinek, akit ismerek és ami a fő előnye, hogy üreges, emiatt könnyű, ami csak szépít a helyzeten.
nem tapasztaltam a több mint egy évhasználat után, maximum annyi, hogy elkezdet lekopni a festék, de matricával ez orvosolható
- esztétikus
- strapabíró lánckerekek
- csavaros lánctányérok
- kényes a sötét mattos fényezése miatt
Eredetileg XT-t szerettem volna venni a teljes XT összkép miatt de sehol nem láttam használtan jó áron..
Az FC-M660 változatom van így a már feledésbe merülő 3 tányéros rendszerről tudok nyilatkozni. A vélemények alapján csak súlyban múlja alul az XT-t így gondoltam ha ló nincs jó a szamár is alapon fele annyiért találtam SLX-t. Ja.. és nem utolsósorban próbáltam/hajtottam már XTR-t is de annyival nem jobb mint amennyivel drágább, sőt számomra a kettő váltásteljesítménye teljesítménye között hajszálnyi különbség van. Nagyon pofás hajtókar, igényes kialakítással és szép fényezéssel. Ugyanakkor a sötét fényezésnek köszönhetően hamarabb meglátszik rajta a karc, kopás, használat.
Én terepen használom a 9-s változatot. A 44-s nagytányér nem a legjobb megoldás. A 10-s változatnál a nagytányér már 42 foggal jött ki. Egy fokkal jobb.
Kompatibilis a 9-s és 10-s tányér ergo ha 9-s Fc-M660-d van a simán lehet 10-re fejleszteni. Bár a tányérok újonan egy vagyonba kerülnek. (Nem biztos, hogy gazdaságos...).
Egyelőre nem tervezek hajtókar cserét mert meg vagyok vele elégedve, ha mégis akkor csakis valami 2 x valamennyire. Mert tény, hogy aki szinte(80-90%) csak terepen veret annak felesleges a nagytányér. Ez számomra sokszor megerősítést nyert.
Hobby és verseny célokra egyaránt.
-Szép dizájn
-Integrált (nem kell "terpeszben" tekerni)
-Merev, nem csavarodik.
-Hollowtech
-Xt-nél olcsóbb, súlyban viszont minimális a különbség
-Könnyen tisztán tartható
-Tányérok eddig tartósnak bizonyultak, jó velük a váltás.
-Könnyen karcolódik, ami sajnos meg is látszik rajta
-Drága
Bringához kaptam, olcsó shimano (asszem alivio) után megváltás volt.
Utáltam terpeszben tekerni, de ezzel semmi gondom nincs.
Ennél jobb, se rosszabb nem kell, nekem tökéletes. Nagyon tetszik a szürke fekete színe, remekül megy a saint pedálokhoz :)
Xc, Dh, FR, Maraton, trekking, vagy bármire outin kívül .
FC-M670 Dyna-Sys rendszer. Ez az első shimano hajtóművem, nagyon szeretem, erős, tányérok nem kopnak gyorsan, kompatibilis SLX váltókarral és lánccal nagyon szuperül működik. SM-BB70 középcsapággyal adták, tökéletesen teszi eddig a dolgát. Semmilyen hiba nem keletkezett még benne, de ha azt akarod, hogy tartós legyen, szervizelned kell, nem szabad elhanyagolni. A festés nem kopott még meg! :)
Talán az ára, de megfelelő helyről olcsóbban is be lehet szerezni.
Nagyon megvagyok vele elégedve!
Szerintem terepezés, enyhébb DH, dirt stb....strapabíró
- Nagyon merev (Hollowtech II)
- Cserélhető lánctányérok
- Pontos váltás
- Szép design
Kicsit könnyen koszolódik és talán az ára..
Nekem a 9 sebességes szériás (FC-M660) van. Nemrég tettem fel rá a nagy lánctányér helyett a rockguardot. Már több mint 2 és fél éve nyúzom és egyszerűen elpusztíthatatlan. A portól kezdve a sáron át egészen a hóig mindent kapott éjjel nappal és meg sem érzi, a korrózió szót tapasztalataim szerint nem ismeri. Minden helyzetben rettentő merev. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Bármire :)
szerkeztve:
Szerintem csak a tisztítása tartozik ide. Hamar összekoszolódik, így edzések/versenyek után mindenképpen érdemes áttörölni a tartósan jó kinézetért. A fáradt olajat kellő ügyességel különösebb gond nélkül le lehet szedni.
Nekem bevált ez az SLX hajtókar. Korábban egy Aliviom volt, ahhoz képest nagy ugrást jelentett. Első használatakor megdöbbentem, mennyire más érzés ezt hajtani. Úgy éreztem, h több energiát sikerül közölnöm a bringának, így pillanatok alatt felgyorsult. Szerintem egy kíválló hajtókar ez, igaz az ajánlott ára szerintem magas :)
XC, maraton
Alattam abszolut nincs gond a Shimano SLX merevségével, zéró oldalirányú mozgás, hajlás, csavarodás.
Tányér kopásról még keveset tudok mondani, mivel kb 400 km van benne, ami nem sok. Annyit tudok mondani hogy ez idő alatt még a festék is alíg kopott meg.
A gyári középcsapággyal eddíg még nem akadt bajom, majd 2000 km után kiderűl.
Kicsit drága a Shimano SLX, ahhoz viszonyítva, hogy mennyibe kerül mondjuk Németorszában, és ennyiért már RaceFace-t vagy FSA-t is lehet venni. Nehéz jó áron 9-est találni, szinte már csak 10-est találni sok helyen.
Én eredetileg 9-est rendeltem, de 10-est kaptam, nem reklamáltam, mert így is "benézték" az árat és egy 10-essel olcsóbban kaptam újonnan. Nincs vele gond mert SRAM pc971-es láncal tökéletesn jól megy az SLX, abszolút nem zajos, és szépen lehet rajta pakolni a láncot váltáskor, jól és pontosan lehet rajta váltani. A kereszbeváltásokat viszont nem bírja, értem ez alatt hogy a szokásoshoz képest véve, mivel a tányérok kicsit közelebb vannak egymáshoz, ezért ha elől a középső, vagy az alsó tányéron van , és a kisebb tányérok felé kezdem pakolni a láncot akkor van egy pont ahol már lehet érezni hogy a lánc a felette lévó tányérnak ér.
Én 42/32/24 tányérokkal használom, terepen tökéletes átételeket biztosít. (a kép ne zavarjon meg, épp aszfaltra való gumi van fent)
XC, versenyzőknek talán kicsit nehéz lehet, de mindenki másnak remek választás
Abszolut merev,minden irányban az SLX. A váltás könnyü és halk.Könnyü a súlya..A kinézete nagyon szép ,persze ez szubjektív.
Az ára,mert alig használtan nagyon jókat lehet kifogni.Újonnan is jóval olcsóbb mint az eggyel felette lévő xt.És szerintem annyival nem gyengébb teljesítményü.
Hát igazából nem találtam.Nekem (ismétlen nekem) teljesen ideális.
A középkategória csúcsa a Shimano SLX,aki nem versenyez csak akar egy jót ,minőségit tekerni annak mindenképpen ajánlom.
Összehasonlítva ,nekem alivió után abszolút előrelépés,a merevsége miatt.Igaz sokáig használtam deore-t is,viszont olyan nagy különbséget nem találtam.Bár ez függ a felhasználástól is.A súlya mindenképp dicséretes,alivió után hihetetlenül könnyü,na de nem egy kategória.Az xtr-rel szerelt bringámon nem lóg ki ,látványra :).
A véleményem,xc-re ,túrára tökéletes.
túra,város ,xc
Szerintem a világ legnagyobb kerékpáros találmánya az integrált hajtás,ez mindent magába foglal,külső csapágy,,merevebb,a shimano az üreges hajtókarral rátett mégegy lapáttal,egyszerüen hibátlan a rendszer.
én egy sráctól vettem akinek végül nem jött össze a bringa építése igy bontatlan dobozból 25-ér vettem ezt a Shimano hajtókar. tehát ár/érték arányban is nálam a legjobb pontszámot kapja.
Szerintem az egyik legszebb hajtókar,és még a súlya is baráti. Jól kivan találva,hogy a legkülső része fém szinű,mert nem koptatja a gatyád,az enyém még mindig vadiújnak néz ki.
nem nagyon találtam a 2 év alatt.
enduro,freeride,downhill
Előny? Talán hogy Shimano!
Előtte egy Truvativ firex volt ami teljesen bírta a sarat, de elhasználódás, (ropogás) miatt cseréltem az SLX-re. Ez egy Design-osabb pedál és talán könnyebb is! A hajtókar belseje üreges, ami akár lehet előny is ugyanakkor hátrány is, majd eldől!? :/
- all mountain/enduro felhasználásra
- kompozit erősítésű középtányér a hosszabb élettartamért, tökéletes váltásért, egyenletesebb pedálozásért
- acél menetes pedál menet
- nagy merevségű, 2 színű hajtókarok
- 50mm-s láncvonal
- felszerelhető lánctányérvédő (opció)
- súly: 889g
Amint már írtam, hogy üreges a hajtókar belseje és ezért talán sérülékenyebb is maga a kar! Még kb. csak 1 hónapos, versenyt és igazán durva terepet MÉG nem látott, de jövőre megkapja a képzést és akkor majd elválik, hogy mennyire is felel meg DH-ra. Sajnos nem ilyen felhasználási területre tervezték, így ezért lehet, hogy sérülékenyebb is, de majd az idő eldönti!
Igazából csak azt tudom mondani, hogy a komplett hajtás.: BTS HC Comp pedálból, Shimano SLX (FC-M660) Hollowtech II hajtókarból, Shimano SM-BB80 integrált csapágyból és BBB BCR-05 RoundAbout 4 lánctányérból áll! Szerintem nem rossz párosítás?!
Igazából All mountain és XC a felhasználási területe talán, de a hozzáértők szerint mehet nyugodtan DH-ra is! Én is ide fogom használni, dh / fr...
1. Kiváló minőség
2. Rendkívül jó oldaltartás
3. Váltás vajpuha
4. Legkisebb mértékben sem csavarodik a Shimano SLX.
5. A legfontosabb, hogy 115 Kg vagyok és így is ezeket nyújtja, gond nélkül teszi a dolgát.
Nem tapasztaltam, talán az ára ha vennem kellene kellemetlen lenne, és hogy gyárilag csak két tányéros így most vehetek hozzá 3. tányért.
Mindenre és mindenkinek, aki szereti a minőséget illetve aki nem akar zajosan tekerni.
FC-M672:
FC-M670/M675:
fekete-ezüst
"Küldetés: A természet, és a minket körülvevő világ élvezete által elősegíteni az egészséget és boldogságot."
A Shimano-t 1921-ben alapította Shozaburo Shimano, és kezdetben kerékpár szabadonfutók gyártásával foglalkozott. Mára a globális kerékpárpiac 50%-át birtokló óriásvállalattá nőtte ki magát. Gyárt hajtás és fékrendszereket, kerekeket, pedálokat, országúti, hegyi és hibrid kerékpárokba, mindezt felhasználás szerint rendezett készletek formájában. Kínálatukban találhatóak kifejezetten kezdő és hobbikerékpárosok számára készült alkatrészek, illetve a versenyek élmezőnyét kiszolgáló rendszerek is.
A kerékpáros területen kívül horgász felszerelések és egyéb, pl. snowboard alkatrészek gyártásával is foglalkozik.
A Shimano márkához köthetőek, olyan kerékpár-történelmileg mérföldkőnek számító újítások, mint a pozícionált váltás (egy kattintással egy fokozat), a középrésszel egybeintegrált hajtómű, vagy a patentpedál (SPD). Hozzá fűzhető továbbá a hegyikerékpárok kifejlődésének egy fontos állomása, az első kifejezetten MTB szett, a Deore XT 1982-es piacra dobása is.
A Shimano mind a mai napig az elérhető árú magas minőség definíciója. Jelentős előnyt szerzett kezdeti ellenfelével a Suntourral szemben, és piaci pozícióját megtartotta manapság is az amerikai Sram előretörése mellett.