1hónapja vettem egy pár smart sam-et magellan pyxis vázra épített cc bringámra, azóta eléggé próbára tettem mit tud az egyes körülmények mellett. Defektállóságáról szerintem elég annyi hogy schwalbe, elég jó a cég defektvédelem technikája, ami ebben a gumiban is megvan, mentem vele nagyobb kavicsos úton és teljesen jól bírta. A gördülési ellenálása már érdekesebb, ugyanis terepre nagyon jó, földes úton, porban jól tapad, de ha felfújjuk a maximum 4-4,5 barra, a középső futófelületnek köszönhetően,úgy megy aszfalton mint egy slick gumi. Elég határozott oldalfallal bír a külső, kanyarokat rendkívül jól veszi. Nagyobb sebességnél is kijön a jó tapadás.
Főleg azért is jó választás ez a külső, mert elég könnyű, mondhatni univerzális, minden terepen megállja a helyét, és mégsem kerül 10ezrekbe.
Ha kis nyomással használjuk gyorsan kopik.
mielőtt smart sam-et vettem. Nooby Nic EVo külsőim voltak, amik inkább dh külsőnek néznek ki, habár nagyon jó külsők, annyira visszafognak a nagy bütykök, hogy nagyon nehéz vele gyorsítani.
Mindenképpen jobb a smart sam ár/érték arányra,
cc,xc,városi cikázás