Shimano Alivio váltókar

100 vélemény véleményezd »
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[4.3]
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
[4.4]
  • Modellév:
    2019
    (frissítve: 2019.01.)
  • Listaár: 16.400 Ft

HASONLÓ váltókar TERMÉKEK




volante avatar
16 vélemény
évi 0-1000 km-t teker
Teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Ár/teljesítmény:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Modellév: 2012, több mint 1 évig, 500-1000 km-en keresztül, túrázgató/városi harcosként használtam
Előny
  • pontos az Alivio
  • nekem jól kézre áll
  • fokozat kijelzés
  • esztétikus
  • akár 3 fokozatot is vált fel
  • lefelé gyorsan vált
  • tartósnak látszik/érződik
  • elfogadható ár
Hátrány
  • kicsit nyúlós váltásérzet
  • hosszú úton vált, a 3 felváltáshoz teljesen ki kell nyomni, ahol már mindenképpen fogást kell váltani a markolaton
  • a köröm könnyen belekap a váltófülekbe
Tapasztalat

Eddig igazából probléma mentesen használtam túrázáshoz a Shimano Alivio-t. Sokat váltok és az egyetlen komolyabb gondom az volt, hogy egy Balaton körön a hüvelykujjam és az alkarom teljesen belegémberedett. Emiatt mondom, hogy a felváltáshoz egy kicsit nagyobb erőre van szükség a kelleténél. 

Nagyon jól kézreáll és a váltó fülek is kellemes tapintásuak. Bár rosszul sikerült váltásnál a körmöm nyoma benne maradt, alapjába véve tartós, strapabíró szerkezetnek tűnik. 

Az idójárási körülményektől függetlenül jól teljesít, azért mindenkinek ajánlom, mert bár nem a legjobb, de ár/érték arányban szerintm verhetetlen

Erre ajánlom

bárkinek, bármilyen körülményekre, aki szereti látni, a fokozat állását, és ennyi pénzt hajlandó adni érte!

Csatolt képek
Shimano Alivio  2012 váltókar
Alivio
1 olvasó szerint ez hasznos vélemény!
Szerinted hasznos?

 
modellnév:
  • SL-M4000
  • SL-M4010

 
kialakítás:

Rapidfire Plus


 
fokozatok száma:

9/3


 
kompatibilitás:

Shimano Mega 9


 
szín:

ezüst


 
kiszerelés:

pár vagy db


 
további információk:
  • Kisebb működtetőerő és ergonomikus karkialakítás a hosszú, feszültségmentes utakhoz
  • Kisméretű kialakítás
  • Letisztult forma
  • Számozott OPTICAL GEAR DISPLAY
  • RAPIDFIRE PLUS
  • 2WAY-RELEASE
  • Karcsú főkar

Shimano logó

Shimano márka bemutatás

"Küldetés: A természet, és a minket körülvevő világ élvezete által elősegíteni az egészséget és boldogságot."

A Shimano-t 1921-ben alapította Shozaburo Shimano, és kezdetben kerékpár szabadonfutók gyártásával foglalkozott. Mára a globális kerékpárpiac 50%-át birtokló óriásvállalattá nőtte ki magát. Gyárt hajtás és fékrendszereket, kerekeket, pedálokat, országúti, hegyi és hibrid kerékpárokba, mindezt felhasználás szerint rendezett készletek formájában. Kínálatukban találhatóak kifejezetten kezdő és hobbikerékpárosok számára készült alkatrészek, illetve a versenyek élmezőnyét kiszolgáló rendszerek is.

A kerékpáros területen kívül horgász felszerelések és egyéb, pl. snowboard alkatrészek gyártásával is foglalkozik.

A Shimano márkához köthetőek, olyan kerékpár-történelmileg mérföldkőnek számító újítások, mint a pozícionált váltás (egy kattintással egy fokozat), a középrésszel egybeintegrált hajtómű, vagy a patentpedál (SPD). Hozzá fűzhető továbbá a hegyikerékpárok kifejlődésének egy fontos állomása, az első kifejezetten MTB szett, a Deore XT 1982-es piacra dobása is.

A Shimano mind a mai napig az elérhető árú magas minőség definíciója. Jelentős előnyt szerzett kezdeti ellenfelével a Suntourral szemben, és piaci pozícióját megtartotta manapság is az amerikai Sram előretörése mellett.

1-3 (3 kérdés)

Kérdések Statisztika
Shimano Alivio váltókar alsó karja miért nem ugrik vissza?
10 válasz
utolsó: 2013. márc.
Shimano Alivio SL-M430 váltókar jó-e a jelenlegi rendszeremhez?
3 válasz
utolsó: 2013. jan.
Shimano Alivio váltókar kezel Sram váltót?
7 válasz
utolsó: 2012. aug.
1-3 (3 kérdés)
Tedd fel technikai, beállítási, vagy vásárlási kérdésed bármely modellévű Shimano Alivio termékkel kapcsolatban: