Jó összeszerelési minőségű, kellően merev váz. Nem nyöszörög, nem nyikorog semmije. Hayes MX4-es tárcsafékekkel van szerelve, ami kiválóan teszi a dolgát, könnyen szerelhető/állítható. A váltó gyors, nem hibázik, de bizonyos fokozatokban hangja van a futó láncnak. A teleszkóp a célnak megfelel, Lock Out-os, bár a csillapításért (?) felelős csavart hiába tekergetem, nem érzem a hatását.
A gyári taposót szinte rögtön cserélni kellett, semeddig se bírta, széthajlott, a csavarok kilazultak. A gyári gumi irtó zajos, búg, aszfaltra nagyon nem való, pedig az van ráírva, hogy ALL TERRAIN.
Lassan két év alatt a markolat gumija kezd megszakadni, hamarosan cserélni kell. (Nem annyira a bringa hibája, de megemlítem, hogy a vázgeometria vagány, szépen esik a felső váz vonala, de épp emiatt hátsó ajtóra rögzíthető THULE hordozóra alig lehet feltenni.)
Első komolyabb bringának kezdőknek, közepes bringázóknak kiváló, városban, terepen egyaránt elboldogul. Elég igénytelen, eddig semmihez nem kellett hozzányúlni. Valóban feltűnő a fényezése, rengetegen megnézik, kívülre többet mutat, mint ami. Nekem gyárilag volt hozzá szarv, azzal nagyon kényelmes a hosszabb táv megtétele is.
Várostól a közepes terepig mindenhova jó, akár felfelé, akár lefelé halad az ember. Ha a korlátait szem előtt tartjuk (pl. nem kell vele szakadékokat átugrálni :-) ) sokáig fog szolgálni.